Gonxhja-Wisner: Angazhim në kulturë, trashëgimi e aftësim profesional

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja, takim me Të Ngarkuarin me Punë të SHBA, David Wisner

Kingji: SHBA mbështetje FA për rritjen e kapaciteteve

Gjeneral major Arben Kingji dhe I Ngarkuari me Punë në Ambasadën Amerikane, David Wisner, ndoqën nga afër stërvitjen

Wisner: Shqipëria, partner fenomenal i popullit të Ukrainës

Në Tiranë u mbajt sot një manifestim në solidaritet me Ukrainën 2 vite nga agresioni rus.

Mete takim me Wisner: Qeveria shqiptare mirëpret rritjen e investimeve amerikane

Ministri i Financave, Ervin Mete, priti të Ngarkuarin me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, David Wisner.

Zaçaj takim me Wisner: Sfidë e Gjykatës Kushtetuese prirja për të na përfshirë në diskursin politik

Trupa e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese takim me të Ngarkuarin me Punë të Ambasadës së SHBA

Peleshi: Flotë prej gjashtë helikopterësh Black Hawk deri në vitin 2030

Dy helikopterët Black Hawk janë porosia e parë e Shqipërisë për këtë model, mbështetur nga fondi i ndihmës së SHBA me vlerë mbi 50 milionë dollarë.

Njësia Ushtarake e Sigurisë Kibernetike me teknologjinë më të fundit, SHBA: Krenar të qëndrojmë krah Shqipërisë

Njësia Ushtarake e Sigurisë Kibernetike është tashmë funksionale edhe me mbështetjen e aleatit strategjik të Shqipërisë, SHBA

Ndërtimi i besimit te Policia e Shtetit, SHBA vlerëson rolin në rritje të AMP

David Wisner takon Kreun e ri të Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore, Florian Sulejmani.

Balla takon Wisner: Bashkëpunim i shkëlqyer me SHBA në luftën ndaj krimit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, zhvilloi një takim me të Ngarkuarin me Punë të SHBA, në Tiranë David Wisner.

Wisner: Kënaqësi të shohësh suksesin e kompanive amerikane në tregun shqiptar

I Ngarkuari me Punë i ambasadës së SHBA në Tiranë, David Wisner vizitoi disa kompani që përfaqësojnë markat amerikane në tregun shqiptar