Agjenda të përbashkëta për Luginën e Preshevës, ambasadori Canaj takon deputetin Kamberi

Ambasadori shqiptar në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, takim me Deputetin e Luginës së Preshevës, Shaip Kamberi.


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Deputetin e Luginës së Preshevës, përfaqësuesin e komunitetit shqiptar në Parlamentin e Republikës së Serbisë, Shaip Kamberi.

Sipas njoftimit të ambasadës, bashkëbisedimi u fokusua në intensifikimin dhe bashkërendimin e agjendave të përbashkëta me synim ardhmërinë e Luginës.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË SERBI

I nderuar të takoja Deputetin e Luginës së Preshevës, përfaqësuesin e komunitetit shqiptar në Parlamentin e Republikës së Serbisë, Z.Shaip Kamberi. Bashkëbiseduam për intensifikimin e bashkërendimin e agendave të përbashkëta me synim ardhmërinë e Luginës.

I nderuar të takoja Deputetin e Luginës së Preshevës, përfaqësuesin e komunitetit shqiptar në Parlamentin e Republikës…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Monday, February 5, 2024

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.

Global 360

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Rutte-s me Kosovën ndër vite

Sekretarët e përgjithshëm të NATO-s zgjidhen me konsensus nga të 32 vendet anëtare.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.