“Plani 7 Pikësh”, ambasadori Canaj takon përfaqësues nga Lugina e Preshevës

Ambasadori Bardhyl Canaj takon deputetin Shaip Kamberi dhe kryetarin e KKSH, Nevzat Lutfiu

Ambasadori Canaj, bashkëbisedime konstruktive me drejtuesit shqiptarë në Luginën e Preshevës

Fokus i veçantë ishte takimi me Unionin e bizneseve të Luginës dhe Drejtuesit e Zyrës lokale të OSBE-së.

Agjenda të përbashkëta për Luginën e Preshevës, ambasadori Canaj takon deputetin Kamberi

Ambasadori shqiptar në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, takim me Deputetin e Luginës së Preshevës, Shaip Kamberi.

Begaj uron Kamberin: Mbështetja e Shqipërisë nuk do të mungojë

Presidenti Bajram Begaj zhvilloi një telefonatë me deputetin shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi.

Shaip Kamberi fiton mandatin e deputetit, zëri i shqiptarëve të Luginës në parlamentin serb

Shqiptarët e Luginës së Preshevës kanë treguar një model të shkëlqyer në procesin e votimit, pa incidente apo akuza për manipulime

Kamberi takon Kurtin: Shqiptarët e diskriminuar të Luginës nuk duhet të mbeten pa zë përfaqësimi

Partnerët e listës “Beteja politike e shqiptarëve vazhdon – Shaip Kamberi”, kanë zhvilluar sot një takim në Prishtinë

Deputeti shqiptar në parlamentin serb, Kamberi: Faleminderit Veliaj për ndihmën ndaj Preshevës

Gjatë vizitës në Luginën e Preshevës, kryebashkiaku Erion Veliaj ka zhvilluar edhe një takim me deputetin Shaip Kamberi