Gonxhja takim me presidentin e FIA-s, diskutime mbi zhvillimin e motorsportit në Shqipëri

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja priti sot në një takim zyrtar presidentin e FIA-s, Mohammed Ben Sulayem.


Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja priti sot në një takim zyrtar presidentin e FIA-s, Mohammed Ben Sulayem.

Gonxhja bëri të ditur se gjatë këtij takimi u diskutua mbi zhvillimin e motorsportit në Shqipëri, me fokus të veçantë të ardhmen e Auto Moto Park, në Elbasan.

“Diskutuam tema vendimtare si edukimi mbi sigurinë rrugore dhe zhvillimi i motorsportit në Shqipëri, me fokus të veçantë të ardhmen e Auto Moto Park, në Elbasan. Dakordësuam mbështetjen entuziaste të FIA për ngritjen e kapaciteteve njerëzore me bursa të dedikuara për profile inxhinierike, ligjore dhe motorsportive në vigjilje të zbatimit të projektit të AMP”, u shpreh ministri.

Ministri Gonxhja paralajmëroi mbajtjen e një aktiviteti të madh ndërkombëtar, multidisiplinor, motorsportiv të FIA-s së shpejti në Shqipëri.

“Së bashku po përshpejtojmë drejt një peizazhi automobilistik më të sigurt dhe më zhvillues për vendin”, u shpreh ai.

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…

Global 360

Osmani: Qeveria dhe aleatët të ulen e të merren vesh për dinarin

Presidentja Vjosa Osmani ka deklaruar se problemi që lindi mes Qeverisë së Kosovës dhe ndërkombëtarëve në lidhje me rregulloren e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“Mes frikës dhe frymëzimit”, Maks Velo në studion time!

"Maksi qeshi, duke më thënë: Po të rrëfej diçka që s’ia kam thënë askujt më parë..."

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…