Gonxhja takon homologun hungarez: Mekanizma financiarë për investimet strategjike

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja takim me ministrin e Ekonomisë Kombëtare të Hungarisë, Márton Nagy.

Gonxhja vizitë në Parlamentin Hungarez: Trashëgimia kulturore, frymëzim universal

Parlamenti është një nga ndërtesat më të bukura dhe simbolike të kryeqytetit hungarez.

Gonxhja në Budapest: Mirëpresim sipërmarrësit hungarezë të investojnë në Shqipëri

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja zhvilloi një vizitë zyrtare në Budapest, me një agjendë të ngjeshur takimesh me përfaqësues të institucioneve shtetërore hungareze.

Edicioni i 7-të i South Outdoor Festival në Borsh, Gonxhja: Rritje me 63 % e turizmit kulturor

Në Borsh u zhvillua këtë javë edicioni i VII-të i South Outdoor Festival.

Gonxhja: Rritje me 56 % e vizitorëve në kalatë dhe monumentet e kulturës

Kalatë dhe monumentet e kulturës presin çdo ditë e më shumë vizitorë nga i gjithë vendi dhe bota.

“Zgjidh të Vendit”, Gonxhja: Bumi në turizëm, mundësi për t’u shfrytëzuar në të gjitha dimensionet

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bashkë me ministren e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro, morën pjesë në eventin “Zgjidh të Vendit”, organizuar në Tiranë, nga Agjencia Shqiptare e Zhvillimit të Investimeve (AIDA)

Gonxhja: “The Albanian Key” do të hyjë në historinë e artit shqiptar!

Skulptura monumentale është një vepër publike mahnitëse nga mjeshtri shqiptaro-italian Alfred Mirashi-Milot

Gonxhja: Rreth 12 mijë vizitorë vetëm të shtunën në muzetë e vendit

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit publikon foto nga muzetë, në të cilat janë mbajtur edhe aktivitete artistike e kulturore.

Dita Ndërkombëtare e Muzeve, Gonxhja: Ngjarje e veçantë në përjetimin e trashëgimisë historike

Në Ditën Ndërkombëtare të Muzeve sot të gjitha muzetë janë të hapura dhe falas në orarin 09:00-22:00.

Marrëveshja me Italinë për pensionet, Gonxhja: Mbi 500 mijë shtetas shqiptarë në Itali përfitues të drejtpërdrejtë

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja deklaroi sot se kjo marrëveshje ka si qëllim mbrojtjen shoqërore për shtetasit e dy vendeve, bazuar në përvojën ndërkombëtare dhe legjislacionet respektive në fuqi.