Ambasadorja e Kinës, Pang Chunxue, takim me Këshillin e Ambasadorëve Shqiptarë

Palët shkëmbyen mendime mbi marrëdhëniet Kinë-Shqipëri dhe çështje me interes të përbashkët.


Ambasadorja e Kinës në Shqipëri, Pang Chunxue, u takua me Besnik Mustafaj, President i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë, me Genc Mucaj, bashkëthemelues dhe Shef Ekzekutiv dhe disa anëtarë të Këshillit.

Të dy palët shkëmbyen mendime mbi marrëdhëniet Kinë-Shqipëri dhe çështje me interes të përbashkët.

I pranishëm ishte edhe konsulli kinez, Wang Dexin.

POSTIMI I AMBASADËS KINEZE

Më 24 janar, Sh.S.Znj. PANG Chunxue, Ambasadore e Kinës në Shqipëri u takua me Sh.T.Z. Besnik Mustafaj, President, Sh.T.Z. Genc Mucaj, Bashkëthemelues dhe Shef Ekzekutiv, dhe disa anëtarë të Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë. Të dy palët shkëmbyen mendime mbi marrëdhëniet Kinë-Shqipëri dhe çështje me interes të përbashkët.

On January 24, H.E. Ms. PANG Chunxue, Chinese Ambassador to Albania met with H.E. Mr. Besnik Mustafaj, President, H.E….

Posted by Chinese Embassy in Albania on Thursday, January 25, 2024

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…