Ambasadorja kineze viziton TKOB, Voshtina: Vëmendje trashëgimisë kulturore

Drejtoresha e TKOB, Abigeila Voshtina, priti ambasadoren e Kinës në Shqipëri, Pang Chunxue

Rritja e bashkëpunimit Shqipëri-Kinë, Gonxhja pret ambasadoren Pang

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacioni zhvilloi një takim me Ambasadoren e Kinës në Shqipëri, Pang Chunxue së bashku me ekipin e saj.

Ambasadorja Pang takim me kryebashkiakun e Fierit

Ambasadorja e Kinës në Shqipëri, PANG Chunxue u takua në ambientet e ambasadës me Kryetarn e Bashkisë së Fierit, Armando Subashi.

Ambasada e Kinës dhuron ushqime dhe produkte shtëpiake për gratë me aftësi të kufizuara

Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, PANG Chunxue, Ambasadorja e Kinës në Shqipëri shkoi në Durrës

Ambasadorja Pang takim me prefektin e Durrësit

Të dy palët shkëmbyen mendime mbi marrëdhëniet Kinë-Shqipëri dhe bashkëpunimin lokal.

Promovohet libri “Xi Jinping: Qeverisja e Kinës”, në gjuhën shqipe

Kjo vepër është botuar në katër vëllime dhe 41 gjuhë të ndryshme. Është shpërndarë në më shumë se 180 vende

Kina dhe Shqipëria kanë miqësi të thellë tradicionale!

Fjala në promovimin e librit “Xi Jinping: Qeverisja e Kinës” të Presidentit Kinez Xi Jinping.

Ambasadorja Pang: Bashkëpunimi kino-shqiptar do ta hapë faqen e re të miqësisë tradicionale

Ambasadorja e Kinës në Shqipëri Pang Chunxue botoi në “Gazetën shqiptare” një artikull me titull: “Ka ardhur koha që bashkëpunimi Kinë-Shqipëri të vazhdojë miqësinë tradicionale në një kapitull të ri”,

Ambasadorja e Kinës takim me Kryeparlamentaren Nikolla

Të dy palët shkëmbyen pikëpamje mbi marrëdhëniet Kinë-Shqipëri dhe bashkëpunimin legjislativ.

Ambasadorja e Kinës takon kryeministrin Rama

Ambasadorja Pang Chunxue: Midis Kinës e Shqipërisë ekziston një miqësi tradicionale e thellë dhe se vitet e fundit,