Bashkëpunimi strategjik Shqipëri-Turqi, ambasadori Canaj takon homologun Aksoy

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Ambasadorin e Turqisë, Hami Aksoy.


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Ambasadorin e Turqisë, Hami Aksoy.

Sipas njoftimit të ambasadës, bashkëbiseduesit diskutuan bashkëpunimin strategjik mes dy vendeve, si dhe rolin e Republikës së Turqisë në Rajonin e Ballkanit.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE

Kënaqësi të takoja kolegun, Ambasadorin e Turqisë, Z. Hami Aksoy. Bashkëbisedim tejet i frytshëm për bashkëpunimin strategjik mes dy vendeve tona, rolin e Republikës së Turqisë në Rajonin e Ballkanit, raportet Turqi-Serbi dhe intensifikimin e trupës diplomatike të akredituar në Serbi.

Kënaqësi të takoja kolegun, Ambasadorin e Turqisë, Z. Hami Aksoy. Bashkëbisedim tejet i frytshëm për bashkëpunimin…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Friday, January 19, 2024

Koçiu: Njësi e lëvizshme për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Koçiu: Njësi e lëvizshme për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare…