Organizimi i aktiviteteve të përbashkëta, ambasadori Canaj takim me Shefin e Zyrës Ndërlidhëse të Kosovës në Serbi

Aktivitete kulturore, artistike, tregtare, universitare, akademike dhe intensifikim i bashkëpunimit diplomatik


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Shefin e Zyrës Ndërlidhëse të Shtetit të Kosovës në Serbi, Jetish Jashari.

Sipas njoftimit të ambasadës, u diskutua për organizimin e përbashkët të aktiviteteve kulturore, artistike, tregtare, universitare dhe akademike, si dhe intensifikimin e bashkëpunimit diplomatik dypalësh.


POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË SERBI

Takim tejet i frytshëm me Shefin e Zyrës Ndërlidhëse të Shtetit të Kosovës në Serbi, Z. Jetish Jashari. U dakortësuam për organizimin e përbashkët të aktiviteteve kulturore, artistike, tregëtare, universitare e akademike, si dhe intensifikimin e bashkëpunimit diplomatik dy palësh.

Takim tejet i frytshëm me Shefin e Zyrës Ndërlidhëse të Shtetit të Kosovës në Serbi, Z. Jetish Jashari. U dakortësuam…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Wednesday, December 20, 2023

Shqipëria dhe Gjermania, marrëveshje për menaxhimin e rreziqeve nga ndryshimet klimatike

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro dhe ambasadori Karl Bergner nënshkruan marrëveshjen “ALBAdapt”

Global 360

Biden dënon dhunën politike, pas atentatit kundër Trump

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar dhunën politike pas një sulmi në mitingun e ish-presidentit Donald Trump.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Shqipëria dhe Gjermania, marrëveshje për menaxhimin e rreziqeve nga ndryshimet klimatike

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro dhe ambasadori Karl Bergner nënshkruan marrëveshjen “ALBAdapt”