Ylli takim me grupin Monitorues të Konventës Evropiane Antidoping

KOKSH takim me grupin Monitorues të Konventës Evropiane Antidoping.


Në zyrat e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH) është zhvilluar ditën e djeshme takimi me grupin Monitorues të Konventës Evropiane Antidoping.

Presidenti i KOKSH, Fidel Ylli, në fjalën e tij shprehu se, sportistët, trajnerët dhe federatat kanë nevojë për më shumë informacione dhe trajnime mbi antidoping, për zhvillimin dhe cilësinë e sportit në Shqipëri sipas standardeve botërore.

Delegacioni përbëhej nga përfaqësues të Wades nga disa shtete të ndryshme, Michael Petrou përfaqësues i Qipros, Yasemine Godek përfaqësues i Turqisë, Michal Rynkowski përfaqësues i Polonisë, si dhe Julien Attuil-Kayser, shef i Antidopingut dhe Sekretar i Këshillit të Evropës.

Në përfundim të takimit pranë ambienteve të KOKSH, u realizua dhe një takim me federatat sportive.

Lexo më shumë nga

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…

Global 360

Osmani shpall të mërkurën ditë zie në Kosovë pas vrasjes së dy grave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën e 17 prillit ditë zie në vend, pas vrasjes së…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…