Kryeparlamentarja Nikolla, mesazh urimi me rastin e Ditës së Ashures

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, pëcolli një mesazh urimi me rastin e Ditës së Ashures.


Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, pëcolli një mesazh urimi me rastin e Ditës së Ashures.

“Dita e Ashures është një ditë falenderimesh, festë e kremtimit të miqësisë, mirësisë, dashurisë dhe solidaritetit.

Është dita që na kujton se ndjenjat dhe vlerat e vëllazërimit qëndrojnë mbi besimin dhe dallimet, si besimtarë e qytetarë. Gëzuar, shëndet e bekime për të gjithë”, thuhet ë mesazhin e urimit të Nikollës.

Besimtarët bektashinj kremtojnë sot Ditën e Ashures, e cila konsiderohet si ditë e rëndësishme në kalendarin e tyre fetar.

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…

Global 360

Gërvalla: Përshpejtim i procesit të anëtarësimit në BE për ruajtjen e paqes në rajon

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Donika Gërvalla, mori pjesë në takimin e grupit “Miqtë e Ballkanit…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…