Begaj mesazh urimi për Fitër Bajramin: Ditë që shenjon shpresën dhe besimin

Presidenti Bajram Begaj uroi sot besimtarët myslimanë, në përfundim të Muajit të Shenjtë Ramazanit, për festën e Fitër Bajramit.

Kreu i Komunitetit Mysliman, H. Bujar Spahiu uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajramin

Nesër besimtarët myslimanë festojnë Fitër Bajramin

Muaji i Ramazanit, Begaj: Shoqëri shqiptare më e devotshme, e udhëhequr nga urtësia dhe mirësia

Presidenti Bajram Begaj u uroi të gjithë besimtarëve myslimanë shqiptarë agjërim të lehtë e të pranuar.

Veliaj uron besimtarët mysliman;: Agjërim të mbarë dhe një Ramazan të bekuar, plot dritë e paqe!

Kryebashkiaku i Tiranës iu ka drejtuar një urim të gjithë besimtarëve për muajin e shenjtë të Ramazanit.

Rama uron festën Hanuka: Shpresë dhe dritë në jetën e të gjithë hebrenjve

Kryeministri Edi Rama uroi sot komunitetin hebre në Shqipëri dhe anembanë globit

Nikolla: Pelegrinazhi në Tomorr, eksplorim shpirtëror e mirënjohje ndaj Zotit

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla përshëndeti sot besimtarët bektashinj dhe qytetarët nga Shqipëria e Diaspora, që pelegrinojnë këto ditë në Malin e Shenjtë të Tomorrit.

Kryeparlamentarja Nikolla, mesazh urimi me rastin e Ditës së Ashures

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, pëcolli një mesazh urimi me rastin e Ditës së Ashures.

Kurban Bajrami, besimtarët myslimanë falin namazin

Mijëra besimtarë mbushën mëngjesin e sotëm sheshin “Skënderbej” për faljen e Kurban Bajramit

Begaj: Bashkëjetesa dhe harmonia fetare, vlerë e jashtëzakonshme

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj përcolli urimin për të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Fitër Bajramit

Festohet Fitër Bajrami, besimtarët myslimanë falin namazin

Besimtarët myslimanë festojnë sot Fitër Bajramin pas 30 ditëve agjërim dhe falje.