Ambasadori Canaj merr pjesë në Ceremoninë e 16-vjetorit të Pavarësisë të Kosovës

Ceremonia u organizua nga Jetish Jashari, në cilësinë e Përfaqësuesit të Zyrës së Saj në Beograd.

“Plani 7 Pikësh”, ambasadori Canaj takon përfaqësues nga Lugina e Preshevës

Ambasadori Bardhyl Canaj takon deputetin Shaip Kamberi dhe kryetarin e KKSH, Nevzat Lutfiu

Projektet gjermane në Shqipëri, ambasadorja Sakiqi takon Geiger

Ambadadorja e Shqipërisë në Gjermani, Adia Sakiqi, takohet me Arnold Geiger, përfaqësuesin e shoqatës “Nehemiah Gateway”.

Shqipëria në Panairin Ndërkombëtar të Turizmit në Beograd

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, vizitoi stendën për Shqipërinë. Interesim i madh nga operatorët

Problematikat e komunitetit shqiptar në Greqi, Hajdaraga takon ministren e Brendshme

Ambasadorja e Shqipërisë u prit në një takim nga Ministrja e Brendshme e Republikës Greke, Niki Kerameus.

Bashkëpunimi ekonomik Shqipëri-Greqi, Hajdaraga takon Ministrin e Financave

Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi, Luela Hajdaraga zhvilloi një takim me Ministrin e Ekonomisë Kombëtare dhe Financave të Republikës Greke, Kostis Hatzidakis.

Ambasadori Canaj, bashkëbisedime konstruktive me drejtuesit shqiptarë në Luginën e Preshevës

Fokus i veçantë ishte takimi me Unionin e bizneseve të Luginës dhe Drejtuesit e Zyrës lokale të OSBE-së.

Ambasadori Canaj, takime me drejtuesit e partive shqiptare në Luginën e Preshevës

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, u takua me Drejtuesit e Aleancës për Luginën, Partisë për Veprim Demokratik, Unioni Demokratlk Shqiptar dhe Partisë Demokratike Shqiptare.

Drejtuesit e Aleancës për Luginën, takim me ambasadorin Canaj

Drejtuesit e Aleancës për Luginën (AL), Armend Aliu dhe Ilir Sadriu, janë pritur në Beograd nga Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Serbi, Bardhyl Canaj.

Ambasadori Canaj pret Branka Petriq, bashkëshorten e aktorit legjendar Bekim Fehmiu

Bianka Petriq e falenderon për organizimin e Eventeve në Tiranë dedikuar kontributit të Bekim Fehmiut në arenën artistike dhe kulturore botërore.