Hasani me homologen holandeze: Thellim i dialogut politik

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani pati një diskutim të frytshëm me Ministren e Punëve të Jashtme të Holandës, Hanke Bruins Slot.


Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani pati një diskutim të frytshëm me Ministren e Punëve të Jashtme të Holandës, Hanke Bruins Slot.

Hasani ndodhet në Hagë ku mori pjesë në konferencën “Rivendosja e Drejtësisë në Ukrainë”.

Homologët rikonfirmuan thellimin e dialogut politik dhe bashkëpunimit në fusha të ndryshme midis të dy vendeve, si dhe mbështetjen e Holandës për rrugën e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

Në takimet me Komisionerin Evropian për Drejtësi, Didier Reynders dhe Prokurorin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale, Karim Khan, ripërsëritën përkushtimin e tyre për avancimin e parimeve themelore dhe mbrojtjen e të drejtave të njeriut.

Sheshi fundor te “Bulevardi i Ri”, Veliaj: Firmoset marrëveshja për grantin 11 milionë euro me Fondin e Katarit

Bashkia e Tiranës dhe Fondi për Zhvillim i Katarit firmosën sot marrëveshjen për grantin 11 milionë euro, për realizimin e…

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Sheshi fundor te “Bulevardi i Ri”, Veliaj: Firmoset marrëveshja për grantin 11 milionë euro me Fondin e Katarit

Bashkia e Tiranës dhe Fondi për Zhvillim i Katarit firmosën sot marrëveshjen për grantin 11 milionë euro, për realizimin e…