Seul, Hasani me të rinjtë diplomatë: Bashkë mund të bëjmë më shumë për të ardhmen

Në ditën e fundit të vizitës në Republikën e Koresë, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, nënshkroi memorandumin e mirëkuptimit mes Akademisë Diplomatike të Shqipërisë dhe asaj të Koresë.

Delegacioni i nivelit të lartë të sistemit të drejtësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka mbyllur vizitën pesëditore në Shqipëri.

Në një postim në rrjetet sociale, Hasani ka ndarë foto nga takimi me Blinken. Ai e falenderoi sekretarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për samitin historik të NATO-s në Uashington DC, në 75-vjetorin e Aleancës

Uashington, Hasani takon homologun spanjoll dhe atë portugez

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, ndodhet në Uashington, ku mori pjesë në samitin e NATO

Samiti i NATO-s, Hasani: Rikonfirmim i angazhimit në ruajtjen e paqes dhe stabilitetit

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani po merr pjesë në samitin që po mbahet për 75 vjetorin e krijimit të Aleancës së Atlantikut të Veriut, në Uashington.

Masakra e Srebrenicës, Hasani: Kurrë nuk e harrojmë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani përkujtoi sot masakrën e Srebrenicës, e cila shënoi një nga kapitujt më të errët të luftës në Bosnje dhe Hercegovinë.

“Gratë, Paqja dhe Siguria”, Hasani: Shqipëria e përkushtuar për rritjen e përgjegjshmërisë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani mori pjesë në takimin e punës mbi “Gratë, Paqen dhe Sigurinë”, organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit.

Samiti i NATO-s, Rama dhe Hasani nisen për në Uashington

Delegacioni shqiptar i kryesuar nga Kryeministri Edi Rama është nisur sot drejt Uashingtonit, ku do të marrë pjesë në samitin e NATO-s.

Hasani: Zhvillim i dialogut me Japoninë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani mirëpriti sot kryetarin e Komisionit të Përhershëm për Punë të Jashtme, Takaaki Katsumata dhe grupin parlamentar të Japonisë.

75-vjetori i vendosjes së marrëdhënieve diplomatike me Kinën, Hasani pret të Dërguarin e Posaçëm, Hongbo

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, priti në një takim Të Dërguarin e Posaçëm të qeverisë kineze për Çështjet Evropiane, Wu Hongbo, i cili vizitoi Shqipërinë.

Hasani: Integrimi i Shqipërisë në BE, s’mund të pengohet nga asnjë individ i vetëm

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani në Forumin e Dubrovnikut.