Dy vite nga agresioni rus në Ukrainë, Hasani: Mbështetja e Shqipërisë do të vazhdojë

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, thekson mbështetjen e Shqipërisë ndaj Ukrainës.

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë, Subrahmanyam Jaishankar.

Shqipëri-Indi, Hasani: Ekziston një potencial i madh për investime dhe partneritet

Ministri Igli Hasani, zhvilloi një mëngjes pune me sipërmarrës indianë dhe shqiptarë

Marrëveshjet mes Shqipërisë dhe Turqisë, Hasani: Të vendosur të thellojmë marrëdhëniet e shkëlqyera

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka reaguar për marrëveshjet e firmosura sot në Turqi.

Ministrat e Jashtëm të FPP: T’i jepet fund persekutimit sistematik gjinor në Afganistan

Shqipëria u përfaqësua nga Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani.

Hasani takim me homologët e rajonit në Mynih: Përshpejtim i integrimit evropian

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani i pranishëm në Konferencën e Sigurisë në Mynih pati takime me homologët Mariya Gabriel, Donika Gërvalla-Schwarz, Ian Borg, Grlic Radman.

Hasani takon Terzin: Rritje e mëtejshme e partneritetit strategjik Shqipëri-Itali

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u takua në Romë me senatorin Giulio Terzi

Hasani vizitë në Itali, finalizohet marrëveshja për njohjen reciproke të kontributit për sigurimet shoqërore

Vizita e ministrit Hasani në Itali shënon një angazhim të thelluar për zgjerimin e bashkëpunimit me Italinë në fusha me interes reciprok

Hasani: Marrëdhënie të shkëlqyera me Turqinë në çdo fushë

Kryediplomati shqiptar vlerësoi edhe mbështetjen e Turqisë për njohjen e Kosovës në arenën ndërkombëtare

Hasani: Projekt për fuqizimin e pasaportës shqiptare, së shpejti hapet ambasada në Kenia

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme: Ne duhet ta përafrojmë listën e vendeve me liri vizash me BE-në