Këndi Amerikan në Bibliotekën Kombëtare, Gonxhja: Urë lidhëse midis kombeve tona

20-vjetori i Këndit Amerikan është festuar me nje ceremoni edhe në Bibliotekën Kombëtare në Tiranë


20-vjetori i Këndit Amerikan është festuar me çeljen e saj edhe në Bibliotekën Kombëtare në Tiranë, pas American Corner në Vlorë dhe Kukës.

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja, i pranishëm në ceremoninë e organizuar me këtë rast, e vlerësoi Këndin Amerikan, një hapësirë që nuk njeh kufij, një urë e dijes dhe diversitetit që frymëzon brezat e ardhshëm.

“Për vite me radhë, kjo hapësirë ka shërbyer si një qendër mësimi dhe një urë lidhëse midis kombeve tona’, tha Gonxhja.

Ai i uroj shumë suksese në vazhdim Këndit Amerikan të Tiranës dhe ftojmë të gjithë të rinjtë e çdo moshë ta vizitojnë e të bëhen pjesë e këtij ambienti plot dritë, kulturë, dije dhe teknologji.

POSTIMI I MINISTRIT GONXHJA

20-vjetori i Këndit Amerikan, në Bibliotekën Kombëtare, pas American Corner në Vlorë dhe Kukës! Një hapësirë që nuk njeh kufij, një urë e dijes dhe diversitetit që frymëzon brezat e ardhshëm.

Për vite me radhë, kjo hapësirë ka shërbyer si një qendër mësimi dhe një urë lidhëse midis kombeve tona.

Shumë suksese në vazhdim Këndit Amerikan të Tiranës dhe ftojmë të gjithë të rinjtë e çdo moshë ta vizitojnë e të bëhen pjesë e këtij ambienti plot dritë, kulturë, dije dhe teknologji!

🎉🇺🇸 20-vjetori i Këndit Amerikan, në Bibliotekën Kombëtare, pas American Corner në Vlorë dhe Kukës! Një hapësirë që nuk…

Posted by Blendi Gonxhja on Saturday, February 24, 2024

Lexo më shumë nga

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…

Global 360

Osmani shpall të mërkurën ditë zie në Kosovë pas vrasjes së dy grave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën e 17 prillit ditë zie në vend, pas vrasjes së…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…