RadioFest nderon gazetarin Vangjel Sako me “Medaljen e Mirënjohjes”

Në Edicionin e 14-të u nderuan edhe Hivzi Krasniqi, Zana Dibra, Halil Gashi dhe Kastriot Shehdadi.


Nga Dash Frashëri

Me program artistik, ku përformuan shkëlqyeshëm në skenë, Kori i grave dhe vajzave “Besa” si dhe nxënësit e Shkollës së Muzikës “Prenk Jakova”, mbrëmë në Gjakovë, u bë ndarja e çmimeve të edicionit të 14-të të Festivalit Mbarkombëtar të Radiostacioneve RADIOFEST.

Në këtë edicion të festivalit u përkujtuan me emocione edhe kolegët e paharruar: Hivzi Krasniqi, Zana Dibra, Vangjel Sako, Halil Gashi dhe Kastriot Shehdadi, me Mirënjohje “Post Mortum” për kontributin e çmuar në edicionet e Festivalit “Radiofest”.


Vajza e Vangjel Sakos, Arjola, duke marrë çmimin

Të gjitha çmimet e akorduara nga “RadioFest”.

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra

Global 360

Rezoluta e PE: Mungesa e suksesit në dialogun Kosovë-Serbi dëmton besueshmërinë e BE-së

PE-ja i bëri thirrje Bashkimit Evropian që ta ndryshojë qasjen në dialog, në mënyrë që të ketë përparim.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra