Euro 2024, Shqipëria një milion euro për çdo fitore në grup

Federata Shqiptare e Futbollit vetëm për pjesëmarrjen siguron 9.25 milionë euro.


Komiteti ekzekutiv i UEFA-s sot në Hamburg ka miratuar zyrtarisht përfitimet për ekipet pjesëmarrëse të Euro 2024.

Federata Shqiptare e Futbollit vetëm për pjesëmarrjen siguron 9.25 milionë euro.

Çdo fitore që kombëtarja shqiptare do të arrijë në grup vlen 1 milionë euro, barazimi 500 mijë euro.

Ndërsa shorti për Ligën e Kombeve për edicionin 2024-2025 do të hidhet më 8 shkurt të vitit të ardhshëm

Lexo më shumë nga

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra

Global 360

Rezoluta e PE: Mungesa e suksesit në dialogun Kosovë-Serbi dëmton besueshmërinë e BE-së

PE-ja i bëri thirrje Bashkimit Evropian që ta ndryshojë qasjen në dialog, në mënyrë që të ketë përparim.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra