Spanja, “mbretëresha” e re e Evropës

Në prani të mbretit Felipe VI dhe princit William, Spanja fitoi Euro2024, pasi mundi Anglinë me rezultatin 2-1.

Anglia mposht Holandën dhe i bashkohet Spanjës në finalen e Euro 2024

Kjo është finalja e dytë radhazi për britanikët, pas asaj të humbur në 2021 përballë Italisë në Angli.

Duka: Tani duam të kualifikohemi në Botëror

Rrugëtimi i Kombëtares kuqezi në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” është ende një nga temat më të diskutuara në mediet shqiptare e më gjerë.

Turqia trondit Austrinë

Turqia kaloi në çerekfinale kundër Holandës

Holanda shkatërron Rumaninë

Donyell Malen shënoi një dygolësh, teksa Holanda mposhti Rumaninë 3-0 dhe arriti në çerekfinale.

Spanja i jep fund përrallës gjeorgjiane!

Spanja fitoi 4-1 me Gjeorgjnë. Në çerekfinale do të përballet me Gjermaninë mikpritëse.

Kualifikim dramatik i Anglisë

Anglia është në çerekfinalet e Euro2024 pasi Jude Bellingham dhe Harry Kane i erdhën në ndihmë në një fitore dramatike 2-1 kundër Sllovakisë.

“Forca shqipe”, Rama: Cilidoqoftë rezultati i ndeshjes me Spanjën, Kombëtarja do të dalë me kokën lart

Na ndajnë vetëm pak orë nga ndeshja Shqipëri-Spanjë, e vlefshme për EURO 2024

EURO2024, Policia e Shtetit në krah të Policisë gjermane për sfidën Shqipëri-Spanjë

Shqipëria sot përballë Spanjës luan aktin e fundit në grupin B, të Europanit “Gjermani 2024”.

Gjermania shmang humbjen me Zvicrën, Hungaria fiton me Skocinë

Gjermania shmangu humbjen në fund ndaj Zvicrës, në sfidën e Grupit A, aty ku barazuan 1-1. U ndeshën 100 minuta në Shtutgart për të shënuar një gol nga Hungaria