Silvinjo: Shqipëria në Euro 2024, duket si një film!

Trajneri i Kombëtares analizon shortin e Euro 2024 dhe kundërshtarët që do të ketë Shqipëria

“Gjermani 2024”, Duka: Për mua favoritët janë Franca, Anglia dhe Italia

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e medieve “axurre”.

Euro 2024, Ramadani: Mund të bëjmë mrekullinë në Gjermani!

Mesfushori i Kombëtares, Ylber Ramadani, ka komentuar shortin e hedhur nga UEFA në Hamburg të Gjermanisë.

Silvinjo për spanjollen “Marca”: Spanja ka cilësi, por Shqipëria është rritur shumë!

Kombëtarja është pozicionuar në grupin B të Euro 2024, ku ndodhen edhe Spanja, Italia dhe Kroacia.

Kalendari i ndeshjeve të Shqipërisë në finalet e Europianit “Gjermani 2024”

Shqipëria do ta nisë rrugëtimin e saj kundër kampionëve në fuqi të Europës më 15 qershor 2024 ndaj Italisë.

Euro 2024, Duka: Shqipëria është gati për të sfiduar kundërshtarët në grup

Presidenti i FSHF: Spanja, Italia dhe Kroacia janë skuadra me traditë dhe histori në Europë.

Silvinjo: Nuk ka favorit, në 90 minuta mund të ndodhë gjithçka!

Goglat e pozicionuan Shqipërinë në të grupin B, përballë Spanjës, Italisë e Kroacisë.

Euro 2024, Shqipëria një milion euro për çdo fitore në grup

Federata Shqiptare e Futbollit vetëm për pjesëmarrjen siguron 9.25 milionë euro.

Silvinjo: Po jetojmë një ëndërr!

Tekniku brazilian: Ylli i vërtetë është skuadra, skuadra është ajo që ka bërë këtë arritje deri tani.

Shqipëria në Finalet e Euro 2024!

Kuqezinjtë barazojnë 1-1 me Moldavinë në stadiumin “Zimbru” në Kishinau