Silvinjo komenton shortin e Nations League: Grupi i fortë, i vështirë, por edhe i ekuilibruarr

Shorti i hedhur nga UEFA për edicionin e katërt të Ligës së Kombeve 2024-25, e vendosi Shqipërinë në Grupin B1 përballë Çekisë, Ukrainës e Gjeorgjisë,

Kampionati “Futsal 2024” për priftërinjtë, Veliaj: Metafora më e bukur për Tiranën tonë

Për herë të parë në Shqipëri po zhvillohet kampionati europian i futbollit për priftërinjtë “Futsal” 2024, ku 17 skuadra kombëtare nga e gjithë Europa do të ndeshen nga data 5-9 shkurt

Ekspozita e Paoli Rosit, FSHF sjell edhe fanellat e legjendave të futbollit botëror

Fanellat e Paolo Rossi, Maradona, Pelè, Alfredo di Stefano, Gerd Muller në ekspoziten unike në Muzeun Historik

Fundjava kuqezi/ Asllani vendimtar me asist. Në kampionatin turk shkëlqejnë Manaj dhe Cikalleshi

Rey Manaj realizoi një gol shumë të bukur dhe vendimtar në sfidën Sivasspor – Besiktas

Silvinjo: Surpriza ime për Presidentin Duka!

Trajneri i Kombëtares shqiptare ka zhvilluar një intervistë mjaft interesante për median portugeze “ZeroZero”

Duka në homazhet në nderim të legjendës gjermane, Franc Bekenbauer

Gjermania ka nderuar sot legjendën e futbollit Franc Bekenbauer, i ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare

Panajot Pano, “Lojtari i artë”

Ata që e kanë parë Panajot Panon duke luajtur e kanë quajtur një “Pushkash shqiptar”

Silvinjo renditet trajneri i tetë më i mirë në botë për vitin 2023 sipas IFFHS

Tekniku brazilian është vlerësuar mes 10 trajnerëve më të mirë në botë që drejtojnë ekipe përfaqësuese

Federata e Kosovës nderon me çmim të veçantë Presidentin Duka

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe Presidenti i FFM-së, Muamed Sejdini i dorëzuan çmimin e veçantë Presidentit Duka në mbrëmjen Gala “Laureatët e Vitit”.

Gjykata e BE-së vendos në favor të Superligës

Një Super Ligë Evropiane po duket më e mundshme, pasi gjykatësit vendosën se UEFA dhe FIFA po shkonin kundër ligjit të BE-së