Hasani-Grossi: ANEA, mbështetje të vazhdueshme për Shqipërinë

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani zhvilloi një takim me drejtorin e përgjithshëm të ANEA, Rafael Grossi.


Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani zhvilloi sot një takim në Agjencinë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike (ANEA) me drejtorin e përgjithshëm Rafael Grossi.

Hasani konfirmoi mbështetjen dhe angazhimin e përkushtuar për të punuar së bashku me ANEA, veçanërisht në kuadër të Kornizës së re të Programit Vendor për 2024-2030.

Ai u shpreh po ashtu thellësisht falënderues për drejtorin Grossi dhe ANEA-n, për ndihmën e dhënë pas tërmetit të vitit 2019, gjatë pandemisë COVID-19 dhe për mbështetjen e vazhdueshme të paçmuar për Shqipërinë. (ATSH)

Rama në 30-vjetorin e Coca Cola në Shqipëri: Të lidhur më shumë se kurrë me Italinë

ryeministri Edi Rama mori pjesë sot në ceremoninë e mbajtur në kuadër të 30-vjetorit të.

Global 360

Përqafimi i paqes i Papa Franceskut me një palestinez dhe një izraelit

Duartrokitje të mëdha nga e gjithë Arena e Veronas, në këmbë të gjithë pas përqafimit të Papa Françeskut me dy…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Rama në 30-vjetorin e Coca Cola në Shqipëri: Të lidhur më shumë se kurrë me Italinë

ryeministri Edi Rama mori pjesë sot në ceremoninë e mbajtur në kuadër të 30-vjetorit të.