Hasani-Kuleba: Plani me 10 pika i presidentit Zelenski, mundësia më realiste për arritjen e paqes

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani pritit ministrin e Punëve të Jashtme të Ukrainës, Dmytro Kuleba

Hasani: Hapja e Ambasadës tonë në Kiev, brenda këtij viti

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani dhe ministri i Punëve të Jashtme të Ukrainës, Dmytro Kuleba firmosën marrëveshjen “Për punësimin fitimprurës të anëtarëve të familjes së anëtarëve të misioneve diplomatike ose posteve konsullore”.

Hasani: Shqipëria, mbështetëse e promovuese e Kosovës në strukturat ndërkombëtare

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani uroi sot Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Vizita e Blinken në Tiranë, Hasani: Shqipëria ka treguar që është faktor stabiliteti

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u shpreh sot se vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken në Tiranë është një gur kilometrik që vjen pas angazhimit të rëndësishëm që ka treguar Shqipëria.

Hasani: Shqipëria në Këshillin e Sigurimit bashkoi kontributin me aleatët në të mirë të paqes

Shqipëria përfundoi mandatin e saj si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për vitet 2022 – 2023.

25-vjetori i masakrës së Reçakut, Hasani: Mizori të tilla nuk duhet të përsëriten më

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani përkujtoi sot 25-vjetorin e masakrës së Reçakut, një ngjarje tragjike në historinë e Kosovës.

Konferenca e Dytë Ndërqeveritare, Hasani: Shpresojmë që ky fillimvit të jetë optimist

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani: Shqipëria vazhdon të kryejë detyrimet

Hasani: Liberalizimi i vizave, i dobishëm jo vetëm për Kosovën por për të gjithë rajonin

Ministri për Punët e Jashtme, Igli Hasani përshëndeti liberalizimin e vizave në Kosovë me Bashkimin Evropian.

Diplomacia dhe media, Hasani koktej me gazetarët

Ministri i Jashtëm shpalosi para gazetarëve vizionin e ministrisë, veçanërisht në “Diplomacinë Ekonomike”.

Forcimi i bashkëpunimit me Italinë, Hasani takon homologun Tajani

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani mirëpriti sot homologun Italian, Antonio Tajani.