Dita e Kujtesës, ambasadorët King-Smith dhe Bergner vendosin kurora në Memorialin e të Rënëve të Komonuellthit

Ambasadori Alastair King-Smith recitoi ‘Fundi dhe Fillimi’, një poezi e shkruar nga poetja polake, fituese e çmimit Nobel, Wislawa Szymborska.


Ambasadori britanik, Alastair King-Smith dhe Ambasadori gjerman Karl Bergner vendosën kurora lulëkuqesh në Memorialin e të Rënëve të Komonuellthit, në Tiranë në Ditën e Kujtesës.

Ambasadori Alastair King-Smith recitoi ‘Fundi dhe Fillimi’, një poezi e shkruar nga poetja polake, fituese e çmimit Nobel, Wislawa Szymborska.

POSTIMI I AMBASADËS BRITANIKE

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith dhe Ambasadori gjerman Karl Bergner vendosën kurora lulëkuqesh në Memorialin e të Rënëve të Komonuellthit, në Tiranë në Ditën e Kujtesës për të nderuar kontributin e të gjithë atyre që humbën jetën në luftra botërore dhe konflikte të tjerë.

Ambasadori Alastair King-Smith recitoi ‘Fundi dhe Fillimi’, një poezi e shkruar nga poetja polake, fituese e çmimit Nobel, Wislawa Szymborska.

?? l Ambasadori britanik, Alastair King-Smith dhe Ambasadori gjerman Karl Bergner vendosën kurora lulëkuqesh në…

Posted by British Embassy Tirana on Sunday, November 12, 2023

“Artivizim për një transformim social të përgjegjshëm”

Qendra për Hapje dhe Dialog dhe Instituti Italian i Kulturës prezantuan ekspozitën e mjeshtrit ndërkombëtar Michelangelo Pistoletto

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Artivizim për një transformim social të përgjegjshëm”

Qendra për Hapje dhe Dialog dhe Instituti Italian i Kulturës prezantuan ekspozitën e mjeshtrit ndërkombëtar Michelangelo Pistoletto