“Parada e Krenarisë”, komuniteti LGBTIQ+ marshon në Tiranë

Të pranishëm në këtë marshim ishin edhe ambasadori britanik Alastair King-Smith dhe ai BE, Silvio Gonzato.

Nikolla: Mbretëria e Bashkuar, mbështetje për fuqizimin e funksioneve të Kuvendit

Kuvendi i Shqipërisë dhe Fondacioni Westminster për Demokraci zhvilluan aktivitetin “Rritja e rolit të legjislacionit dhe mbikëqyrjes së Parlamentit në Shqipëri”.

Balla – King-Smith: Mbrojtja kibernetike shumë e rëndësishme

Ministri i Brendshëm Taulant Balla dhe ambasadori britanik Alastair King-Smith vizituan mjediset e reja të departamentit për Teknologjinë dhe Informacionin të Policisë së Shtetit.

Mbretëria e Bashkuar, 4 miliardë paund për projekte në shkallë të mesme e të madhe në Shqipëri

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith mori pjesë në Konferencën e organizuar në Tiranë, ku u diskutua mbi mundësitë e investimeve në sektorin e energjisë së gjelbër në Shqipëri.

King-Smith: Kompromiset politike kërkojnë guxim dhe vendosmëri

Ambasadori britanik në Shqipër reagon për dakordësinë e arritur mes mazhorancës dhe opozitës për normalizimin e jetës parlamentare.

Panairi “Investo në Veri”, King-Smith: Qeveria britanike mbështetje zhvillimit ekonomik në veri të Shqipërisë

Ambasadori britanik në Shqipëri, Alastair King-Smith në Panairin “Investo në Veri”, i zhvilluar tek Piramida, në Tiranë.

Ambasadori britanik: Parlamenti të jetë funksional!

King-Smith, intervistë për “Newsline” në ABC News, Politikanët shqiptarë duhet të punojnë për interesin qytetar.

King-Smith takon Celibashin: Reforma Zgjedhore të miratohet përpara zgjedhjeve parlamentare

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith u takua me Komisionerin Shtetëror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi për të konfirmuar mbështjen e Mbretërisë së Bashkuar për Komisionin.

Rama pret King-Smith, partneritet i palëkundur mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar

Kryeministri Edi Rama priti sot në takim ambasadorin britanik në Shqipëri, Alastair King-Smith.

Ambasadori King-Smith takon Kryetaren e Këshillit të Lartë Gjyqësor

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith u takua sot me Kryetaren e Këshillit të Lartë Gjyqësor, Naureda Llagami.