Balla – King-Smith: Mbrojtja kibernetike shumë e rëndësishme

Ministri i Brendshëm Taulant Balla dhe ambasadori britanik Alastair King-Smith vizituan mjediset e reja të departamentit për Teknologjinë dhe Informacionin të Policisë së Shtetit.

Mbretëria e Bashkuar, 4 miliardë paund për projekte në shkallë të mesme e të madhe në Shqipëri

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith mori pjesë në Konferencën e organizuar në Tiranë, ku u diskutua mbi mundësitë e investimeve në sektorin e energjisë së gjelbër në Shqipëri.

King-Smith: Kompromiset politike kërkojnë guxim dhe vendosmëri

Ambasadori britanik në Shqipër reagon për dakordësinë e arritur mes mazhorancës dhe opozitës për normalizimin e jetës parlamentare.

Panairi “Investo në Veri”, King-Smith: Qeveria britanike mbështetje zhvillimit ekonomik në veri të Shqipërisë

Ambasadori britanik në Shqipëri, Alastair King-Smith në Panairin “Investo në Veri”, i zhvilluar tek Piramida, në Tiranë.

Ambasada Britanike: Marjana Koçiu, frymëzim gratë!

Zëvendësambasadorja Mia Marzouk i sheh si frymëzim gratë si Marjana.

Ambasadori britanik: Parlamenti të jetë funksional!

King-Smith, intervistë për “Newsline” në ABC News, Politikanët shqiptarë duhet të punojnë për interesin qytetar.

Rama pret King-Smith, partneritet i palëkundur mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar

Kryeministri Edi Rama priti sot në takim ambasadorin britanik në Shqipëri, Alastair King-Smith.

Ambasadori King-Smith takon kryetaren e Gjykatës Kushtetuese

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith zhvilloi diskutime produktive me Kryetaren e Gjykatës Kushtetuese, Holta Zaçaj.

Ambasadori King-Smith, takim me nxënësit e shkollës “Ismail Qemali”

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith u takua me nxënësit e shkollës së mesme “Ismail Qemali” në Tiranë, për të diskutuar mbi aspiratat e tyre për të ardhmen.

Zv.ambasadorja britanike në Dibër: E befasuar nga energjia e të rinjve

Zëvëndës ambasadorja britanike, Mia Marzouk ishte pjesë e takimit të forumit rinor, organizuar nga projekti ‘Perspektiva të Reja’