Meloni: Marrëveshja Itali-Shqipëri për migrantët, pjesë e zgjidhjes së problemit në BE

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, tha sot 15 vende anëtare të Bashkimit Evropian kanë kërkuar nga Komisioni Evropian të ndjekin shembullin e marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Italisë

Protokolli i bashkëpunimit për migrantët, Meloni viziton sot zonën e Gjadrit

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni mbërrin sot në vizitë zyrtare në Shqipëri në zonën e Gjadrit, Lezhë.

Marrëveshja për migracionin, Meloni vizitë nesër në Gjadër, konferencë shtypi me Ramën

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni do të zhvillojë nesër një vizitë zyrtare në Shqipëri në zonën e Gjadrit, Lezhë.

Meloni, vizitë zyrtare në Tiranë

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni ka planifikuar të zhvillojë një vizitë në Tiranë me 5 qershor

Rama për ”Financial Times”: Marrëveshja me Italinë për migrantët një rast 100% unik

Roma dhe Tirana ranë dakord vitin e kaluar për të ngritur qendra në Shqipëri, ku do të regjistrohen disa mijëra emigrantë të nisur drejt Italisë dhe më pas do të presin që kërkesa e tyre për azil të shqyrtohet nga zyrtarët italianë.

Meloni: Marrëveshja me Shqipërinë për migrantët frymëzim edhe për vendet e tjera

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni interviste me gazetarin Maurizio Belpietro, në kuadër të eventit ”Il giorno della verita”

Meloni: Shpërndarja e emigrantëve në vendet e BE-së duhet të riorganizohet

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni nuk beson se reforma e BE-së për azilin është një zgjidhje e qëndrueshme

”Associated Press”: Edi Rama aleat kyç për menaxhimin e migrantëve afrikanë

Liderët e Italisë dhe Britanisë së Madhe ranë dakord të shtunën për të trajtuar migrimin e parregullt në Evropë

Migracioni i paligjshëm, Meloni takim me Ramën dhe Sunak

Kryeministrja Meloni priti sot në një takim kryeministrin britanik, Rishi Sunak dhe kryeministrin shqiptar Edi Rama

Rama: Marrëveshja me Italinë nuk ka asgjë jokushtetuese

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Romë me ftesë të kryeministres Giorgia Meloni, ku po merr pjesë në ditët e politikës, kulturës, debatit në Atreju 2023.