Kushi: Programet sportive për zhvillimin e sportit shkollor në Shqipëri

Ministrja e Arsimit dhe Sporti, Evis Kushi, dhe ministri i Sportit dhe Turizmit të Polonisë, Posel Kamil Bortniczuk, vizitojnë gjimnazin “Ismail Qemali”, Tiranë.


Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, së bashku me ministrin e Sportit dhe Turizmit të Polonisë, Posel Kamil Bortniczuk, zhvilluan një vizitë në gjimnazin “Ismail Qemali”, Tiranë.

Ministrat u takuan me nxënës të talentuar që merren me sporte të ndryshme në shkollë.

Ministrja Kushi përmes një postimi në rrjetet sociale bëri të ditur se, e njohu homologun e saj me disa nga nismat për zhvillimin e sportit shkollor në Shqipëri.

POSTIMI I MINISTRES KUSHI

Së bashku me Ministrin e Sportit dhe Turizmit të Polonisë z. Poseł Kamil Bortniczuk zhvilluam një vizitë në ? gjimnazin “Ismail Qemali” të Tiranës, ku u takuam me nxënës të talentuar që merren me sporte të ndryshme në shkollë. ?‍♀️⚽️⛹️‍♂️?‍♀️?

E njoha homologun tim ?? me disa nga nismat tona për zhvillimin e sportit shkollor në Shqipëri ?? dhe ndamë të njëjtin mendim se programet sportive në shkollë janë domosdoshmëri për të identifikuar dhe mbështetur talentet që në moshë të re, por edhe për një jetë më të shëndetshme fizike, mendore dhe sociale.

#SportiShkollor ⚽️?
#SportPërTëRinjtë ?‍♀️?‍♀️

Gjithashtu kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të identifikuar talentet në moshë të re, në mënyrë që ata të bëhen sportistë elitarë në të ardhmen.

Ambasadorja e Polonisë në Tiranë, Monika Zuchniak-Pazdan, shprehu dëshirën për të investuar në palestrën e këtij gjimnazi për ta kthyer atë në një terren sportiv me standardet më të mira ndërkombëtare.

Së bashku me Ministrin e Sportit dhe Turizmit të Polonisë z. Poseł Kamil Bortniczuk zhvilluam një vizitë në ? gjimnazin "Ismail Qemali" të Tiranës, ku u takuam me nxënës të talentuar që merren me sporte të ndryshme në shkollë. ?‍♀️⚽️⛹️‍♂️?‍♀️?

E njoha homologun tim ?? me disa nga nismat tona për zhvillimin e sportit shkollor në Shqipëri ?? dhe ndamë të njëjtin mendim se programet sportive në shkollë janë domosdoshmëri për të identifikuar dhe mbështetur talentet që në moshë të re, por edhe për një jetë më të shëndetshme fizike, mendore dhe sociale.

#SportiShkollor ⚽️?
#SportPërTëRinjtë ?‍♀️?‍♀️

Posted by Evis Kushi on Friday, March 17, 2023

Ministrat nënshkruan dje një marrëveshje bashkëpunimi mes dy institucioneve në fushën e sportit.

Kjo marrëveshje inkurajon federatat dhe organizatat tona sportive për më shumë shkëmbime dhe aktivitete të përbashkëta, garanton pjesëmarrjen e sportistëve në evente të rëndësishme ndërkombëtare, si dhe ofron mbështetje për sportin elitar, sportin universitar dhe sportin shkollor. /ATSH

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.

Global 360

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Rutte-s me Kosovën ndër vite

Sekretarët e përgjithshëm të NATO-s zgjidhen me konsensus nga të 32 vendet anëtare.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.