Manastirliu: Projekt për hapjen e programeve “Bachelor” të UTC Francë në Tiranë

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu zhvilloi një bashkëbisedim me drejtoren e Universitetit të Teknologjisë së Compiegne (UTC) të Francës, Claire Rossi dhe stafin e saj.

Manastirliu: 500 mijë euro investime për infrastrukturën e kërkimit shkencor në Universitetin e Mjekësisë

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu, ishte në Universitetin e Mjekësisë Tiranë për përurimin e dy investimeve të rëndësishme të financuara nga Ministria e Arsimit dhe Sportit, përmes Agjencisë Kombëtare të Kërkimit Shkencor.

“Krenarë për ju”, Manastirliu takon në Dortmund djemtë kuqezi

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu, pak para ceremonisë së hapjes së Euro 2024 pati një takim shumë emocionues me djemtë e Kombëtares sonë të futbollit.

Manastirliu në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”: Mbi 1600 mësues po trajnohen në Elbasan

Universiteti i Elbasanit mbulon trajnimet e mësuesve nga qytetet Peqin, Belsh, Gramsh, Librazhd, Cërrik, Elbasan, Dimal, Skrapar, Poliçan, Kuçovë dhe Berat.

Manastirliu: Tirana, kryeqendra e diskutimeve për të ardhmen e arsimit të lartë europian

Në Tiranë po zhvillohet prej ditës së djeshme, Konferenca Ministeriale e Zonës Europiane e Arsimit të Lartë, që mbahet për herë të parë në rajon.

Manastirliu: Projekte të përbashkëta studimi në teknologji me Universitetin RWTH Aachen

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu zhvilloi sot në Gjermani një takim me rektorin e Universitetit RWTH Aachen, Prof. Ulrich Rüdiger.

Manastirliu: Universiteti spanjoll me filial në Gjirokastër, njihen gradat dhe titujt

Këshilli i Ministrave miratoi sot një marrëveshje me Universitetin Kombëtar të Arsimit në Distancë, Spanjë, për hapjen e filialit të tij në Gjirokastër.

Korpusi i Paqes dhe MAS, rinovojnë memorandumin e mirëkuptimit

Rinovimi i memorandumit u nënshkrua nga ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu dhe drejtoresha e Korpusit të Paqes në Shqipëri, Megan Wilson.

Manastirliu: Investime të reja në pesë shkolla në Shkodër

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu vizitoi gjimnazin “Kolë Idromeno” në Shkodër.

Marrëveshja për Kolegjin e Europës, Manastirliu: Ofertë unike akademike, rast i artë për të rinjtë shqiptarë

Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, u miratua projektligji për ratifikimin e marrëveshjes për hapjen e Kolegjit të Evropës në Tiranë.