Ndryshimet në ligjin për arsimin profesional, Kushi: Përmirësim i kualifikimeve profesionale

Deputetja e Partisë Socialiste Evis Kushi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale për miratimin nga ana e Kuvendit të ndryshimeve ligjore në ligjin “Për Arsimin Profesional”.

Komisioni i Medias, vizitë në shkollën “Hermann Gmeiner”

Zëvendëskryetarja e Komisionit për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, Evis Kushi dhe anëtarë të komisionit, zhvilluan sot një vizitë monitoruese në shkollën e mesme profesionale për teknologji, informacion dhe komunikim, “Hermann Gmeiner”.

Paketa e sigurisë në shkolla, Balla: Parandalim i veprimeve të paligjshme brenda perimetrit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, garantoi prindërit se këtë vit, ata duhet të ndihen më të sigurt se kurrë për fëmijët e tyre gjatë procesit mësimor.

Kampionati botëror në Izrael, Kushi pret katër notarët që do të përfaqësojnë Shqipërinë

Shqipëria do të përfaqësohet në Kampionatin Botëror të Notit në Izrael nga katër notarë të rinj talentuar.

Kushi firmos Memorandumin e Mirëkuptimit me British Council: Sjell bashkëpunim më të ngushtë edhe në arsimin e lartë

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi nënshkroi sot Memorandumin e Mirëkuptimit me British Council për thellimin e bashkëpunimit në fushën e arsimit.

Kushi pret zv/ministren e Arsimit të Turqisë: Forcim i mëtejshëm i bashkëpunimit

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi priti sot në një takim zëvendësministren e Arsimit të Turqisë, Celile Eren Ökten.

Turqi-Shqipëri, thellohet bashkëpunimi në fushën e Arsimit

Kryetari i Fondacionit “Maarif”,Birol Akgün, takim me Ministren e Arsimit, Elvis Kushi.

Promovohet në COD libri “Udhërrëfyesi Juaj Olimpik”

Mori pjesë autorja e librit, Presidentja e Akademisë Olimpike të Ukrainës njëherësh prof. Maria Bulatova

Kushi-Mogherini, marrëveshje për pjesëmarrjen e Shqipërisë në Kolegjin e Evropës

Ministria e Arsimit dhe Sportit nënshkroi sot një Memorandum Mirëkuptimi me Kolegjin e Evropës për përfaqësimin e Shqipërisë në Këshillin Administrativ.

Shqipëri-Kosovë, nënshkruhet programi i financimit të projekteve të kërkimit shkencor

Për Enciklopedinë Shqiptare sapo ka nisur puna mes dy akademive tona të shkencave