Veliaj pritet nga kryetarja e bashkisë së Tokios: Mike e mirë dhe promotore e inovacionit

Gjatë vizitës së tij në Japoni, kryebashkiaku i Tiranësj është pritur nga kryetarja e bashkisë së Tokios, Yuriko Koike.

Tirana qendër festimesh për Ditën e Verës, Veliaj zbulon aktivitetet që do të mbahen sot në kryeqytet

Bashkia e Tiranës ka organizuar një pafundësi aktivitetesh në disa vende të ndryshme në kryeqytet

Margariti: Kalatë, pikat më të vizituara nga turistët

Në janar- korrik 2022 kalatë u vizituan nga 63 731 persona

“Kioska”, një ndërthurje unike e “arkitekturës së gjallë”

Ekspozita e Robert Pichler: “Arkitekturë e përkohshme dhe mjedise të jetesës sociale në bregdetin Shqiptar”

Kushi: Programet sportive për zhvillimin e sportit shkollor në Shqipëri

Ministrja e Arsimit dhe Sporti, Evis Kushi, dhe ministri i Sportit dhe Turizmit të Polonisë, Posel Kamil Bortniczuk, vizitojnë gjimnazin “Ismail Qemali”, Tiranë.