Faber: Takim i mrekullueshëm me Senatorin Steve Daines

Ambasadorja shqiptare: Biseduam për marrëdhëniet e shkëlqyera Shqipëri-SHBA


Ambasadorja e Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Floreta Faber, zhvilloi një takim me Senatorin Rebublikan, Steve Daines, i cili përfaqëson Montanën

“Biseduam për marrëdhëniet e shkëlqyera Shqipëri-SHBA dhe ndamë ide se si të forcojmë më tej lidhjet tona dhe të thellojmë partneritetin tonë në fusha me interes të përbashkët”, shkruan ambasadorja shqiptare në Twitter.

POSTIMI I AMBASADORES FABER

Pata një takim të mrekullueshëm me Senatorin Steve Daines. Biseduam për marrëdhëniet e shkëlqyera Shqipëri-SHBA dhe ndamë ide se si të forcojmë më tej lidhjet tona dhe të thellojmë partneritetin tonë në fusha me interes të përbashkët.

Jam e lumtur, që së shpejti do të vizitojë Shqipërinë!

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…