Ambasadorja Faber takim lamtumire me Yuri Kim

Ambasadorja Shqipërisë në SHBA u takua me Zëvendës Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Yuri Kim

Ambasadorja Faber takim me Nansi Pelosi: Mirënjohje për mbështetjen e fuqishme ndaj Shqipërisë

Kryediplomatja e Shqipërisë në SHBA u prit në një takim lamtumire nga ish-kryetarja e Kongresit Amerikan.

“Dyert e Hapura të Ambasadës” shqiptare në Uashington

Që nga viti 2016 kur mori pjesë për herë të parë, mbi 25.000 qytetarë amerikanë kanë vizituar Ambasadën gjatë këtij aktiviteti

Kompania shqiptare Aluflor nis rrugëtimin në Shtetet e Bashkuara

Aluflor America u prezantua në qytetin Salt Lake City, në Utah. Mori pjesë ambasadorja shqiptare në SHBA, Floreta Faber

Faber: Takim i mrekullueshëm me Senatorin Steve Daines

Ambasadorja shqiptare: Biseduam për marrëdhëniet e shkëlqyera Shqipëri-SHBA

Ndihmës Sekretarja e DASH falënderon Shqipërinë: “Besa” dhe mikpritja, frymëzim për mua!

Ndihmës Sekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Julieta Valls Noyes, priti Ambasadoren shqiptare në SHBA, Floreta Faber

Ambasadorja Faber: Shqipëria qëndron çdo ditë me Ukrainën!

Ambasadorja e Shqipërisë në SHBA ishte në “Shtëpinë e Ukrainës” dhe shkruajti mesazhin e saj të solidaritetit

Dita e Presidentëve në SHBA, ambasadorja Faber: Kanë mbështetur marrëdhënien e shkëlqyer me Shqipërinë!

Kjo festë është zgjedhur në kujtim të ditës së lindje së Presidentit George Washington, i lindur në këtë ditë në vitin 1732.

Ambasadorja Faber takon Sekretarin Blinken: Sfida të përbashkëta mes SHBA dhe Shqipërisë

Ambasadorja e Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara, Floreta Faber, takohet me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken.