Gonzato: Sipërmarrjet sociale, pasuritë e fituara përmes krimit e korrupsionit i kthehen komuniteteve

Kreu i delegacionit të BE, Silvio Gonzato ishte i pranishëm në Durrës së bashku me ministrin e Brendshëm, Taulant Balla

Gonzato-Gonxhja: Mjedis miqësor ndaj biznesit dhe inovacionit

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Silvio Gonzato ka zhvilluar një takim me ministrin e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja.

Gonzato: Projektligjet e shqyrtuara nga Kuvendi të jenë në përputhje me standardet e BE-së

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tranë, Silvio Gonzato zhvilloi sot një takim me kryetaren e Komisionit për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, Klotilda Bushka dhe zëvendëskryetaren Dhurata Çupi.

Gonzato: Rritje e madhe e investimeve të BE-së për arsimin në Shqipëri

Ambasadori i BE-së në Tiranë, i pranishëm në aktivitetin e zhvilluar për “Programin kombëtar të zhvillimit profesional të mësuesve”

Nikolla pret ambasadorin e BE, Silvio Gonzato

Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, priti Ambasadorin e ri të BE, Silvio Gonzato

Reforma Zgjedhore, Gonzato: E rëndësishme të ndiqen rekomandimet e OSBE-ODHIR

Projekti “BE për ekonominë qarkulluese -menaxhimi rajonal i mbetjeve për zonën e menaxhimit të mbetjeve Gjirokastër-Vlora e Jugut”.

Gonzato: BE do të vazhdojë t’ju qëndrojë pranë

Ambasadori Gonzato ndau në rrjetet sociale një video informuese mbi disa prej projekteve të zbatuara nga BE

Gonzato takon Ballën: Sundimi i ligjit, çelësi për përshpejtimin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Silvio Gonzato zhvilloi sot një takim me ministrin e Brendshëm, Taulant Balla.

Wisner-Gonzato: Partneritet në mbështetje të anëtarësimit të Shqipërisë në BE

I Ngarkuari me Punë i Ambasadës së SHBA-së në Tiranë, David Wisner u takua sot me ambasadorin e Bashkimit Europian në Shqipëri, Silvio Gonzato.

Hapat e ardhshëm në procesin e integrimit, Rama pret ambasadorin e BE-së

Kryeministri Edi Rama priti ambasadorin e Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, Silvio Gonzato.