Begaj: SHBA-të, rol vendimtar për Kosovën e lirë

Presidenti Bajram Begaj, mori pjesë në pritjen me rastin e 247 vjetorit të Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të organizuar nga Ambasada Amerikane në Tiranë.

Begaj: Ambasadorja Kim do të mbetet një mike e mirë e shqiptarëve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti në një takim ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim,

Presidentët Begaj dhe Karris ndjekin stërvitjen për sigurinë kibernetike

Aktiviteti u realizua në kuadër të projektit “Reagimi i Shpejtë i Sigurisë Kibernetike për Shqipërinë, Malin e Zi dhe Maqedoninë e Veriut” financuar nga Bashkimi Evropian.

Begaj: Shqipëria i përket Bashkimit Europian!

Sot festohet Dita e Evropës, 73 vite nga deklarata e Robert Shuman,

Begaj: Festa e Pashkës sjell rigjallërimin e jetës!

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj uroi festën e Pashkës për të gjithë besimtarët ortodoksë

Begaj pret Escobar: Mirënjohjen për kontributin e SHBA-ve në rritjen e kapaciteteve kibernetike të Shqipërisë

Presidenti Begaj pret zëvendësndihmëssekretarin amerikan të Shtetit për Evropën dhe Euroazinë

Begaj dekreton Vlora Hysenin si drejtuesen e re të SHISH

Presidenti Begaj dekretoi emërimin e Vlora Hysenit, si drejtuese e Shërbimit Informativ të Shtetit.

Presidenca ndriçohet blu në Ditën Ndërkombëtare të Ndërgjegjësimit për Autizmin

Institucioni i Presidentit u ndriçua me ngjyrën blu në sintoni me institucione të tjera kudo në botë, ndërsa dha edhe një mesazh.

Muaji i shenjtë i Ramazanit, Begaj: Agjërim të lehtë e të pranuar të gjithë besimtarëve!

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë shtroi sonte tryezën e iftarit të parë të muajit të shenjtë të Ramazanit.

Ambasadori i ri i Bullgarisë, Ivaylo Kirov, paraqet Letrat Kredenciale

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, pranoi Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Republikës së Bullgarisë, Ivaylo Kirov