Begaj, vizitë zyrtare në komunitetet arbëreshe në Itali

Presidenti Begaj do të takojë arbëreshët që jetojnë në komunat e provincave të Katanxaros, Krotones dhe Kozencës

Dita Ndërkombëtare e Demokracisë, Begaj: Bashkëpunim me qytetarët aktivistë

Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Presidenti Bajram Begaj priti në një takim përfaqësues të disa organizatave jofitimprurëse

Begaj pret Hohmann: Anëtarësimi në BE, objektivi strategjik më madhor i Shqipërisë

Presidenti i Republikë priti në takimin e lamtumirës, ambasadoren e BE, Christiane Hohmann.

Begaj takon Fidan, vlerëson rolin e Erdogan në Ballkan

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj u takua me Ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Hakan Fidan.

Begaj: SHBA-të, rol vendimtar për Kosovën e lirë

Presidenti Bajram Begaj, mori pjesë në pritjen me rastin e 247 vjetorit të Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të organizuar nga Ambasada Amerikane në Tiranë.

Begaj: Ambasadorja Kim do të mbetet një mike e mirë e shqiptarëve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti në një takim ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim,

Presidentët Begaj dhe Karris ndjekin stërvitjen për sigurinë kibernetike

Aktiviteti u realizua në kuadër të projektit “Reagimi i Shpejtë i Sigurisë Kibernetike për Shqipërinë, Malin e Zi dhe Maqedoninë e Veriut” financuar nga Bashkimi Evropian.

Begaj: Shqipëria i përket Bashkimit Europian!

Sot festohet Dita e Evropës, 73 vite nga deklarata e Robert Shuman,

Begaj: Festa e Pashkës sjell rigjallërimin e jetës!

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj uroi festën e Pashkës për të gjithë besimtarët ortodoksë

Begaj pret Escobar: Mirënjohjen për kontributin e SHBA-ve në rritjen e kapaciteteve kibernetike të Shqipërisë

Presidenti Begaj pret zëvendësndihmëssekretarin amerikan të Shtetit për Evropën dhe Euroazinë