Begaj takon Walker: Dëshmia juaj e gjenocidit shënoi kthesën në Kosovë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj zhvilloi sot një takim në Prishtinë me William Walker, ish-mbasador i OSBE-së gjatë luftës në Kosovë.

Begaj: Mirditorët kanë çfarë t’u tregojnë shqiptarëve dhe botës përmes promovimit të historisë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, zhvilloi sot një vizitë në Mirditë, ku u takua me autoritetet drejtuese, sipërmarrës, përfaqësues të institucioneve arsimore e kulturore, si dhe me klerikë e banorë të kësaj treve.

Begaj: Shkrimtarët për fëmijë kanë edukuar dhe formësuar breza të ndryshëm

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, përcolli sot një mesazh në Ditën Ndërkombëtare të Librit për Fëmijë

Diagnostikimi me kancer i Kate, Begaj i shpreh mbështetjen Princeshës së Uellsit

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, shprehu mbështetjen e tij për Princeshën e Uellsit Kate Middleton

Begaj në “Global Baku Forum”: Shqipëria, e vetëdijshme për rëndësinë e stabilitetit dhe bashkëpunimit

Gjatë qëndrimit në Baku, Presidenti Begaj, zhvilloi disa takime bilaterale si me Presidentin e Azerbaxhanit, Ilham Aliyev dhe me kryeministrin Ali Asadov.

Begaj në “Sofrën e Elbasanit”: Ta ruajmë traditën e shqiptarit

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, mori pjesë mbrëmë në “Sofrën e Elbasanit”,

Begaj: Marsel Skëndo, rotariani fisnik që i shërbeu komunitetit me përulësi

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, mori pjesë sot në ceremoninë e organizuar nga Klubi Rotary i Tiranës në nderim të sipërmarrësit Marsel Skëndo.

120-vjetori i shkollës në Iballë të Pukës, Begaj: Mundësi për të reflektuar mbi mësimin e shqipes

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, mori pjesë sot në ceremoninë e kremtimit të 120-vjetorit të shkollës së Iballës në Pukë

Begaj në Kalabri: Të zhvillojmë miqësinë tonë, ta promovojmë dhe ta trashëgojmë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, në ditën e dytë të qëndrimit në Kalabri, zhvilloi sot vizita në qytezat e provincës së Kozencës,

Begaj, takim me presidentin e rajonit të Kalabrisë: Nxitje shkëmbimeve tregtare

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, nisi sot vizitën zyrtare disaditore në komunat e banuara nga arbëreshët në rajonin e Kalabrisë