Rama dhe Spiropali takim me ministrin bavarez për Çështjet Evropiane dhe Ndërkombëtare

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali pritën në një takim në Tiranë ministrin për Çështjet Evropiane dhe Ndërkombëtare të Landit të Bavarisë, Eric Beibwenger.

25 vjet nga ndërhyrja në Kosovë, Spiropali: NATO i ktheu shqiptarëve dinjitetin e jetës në liri

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin shprehu mirënjohjen për Aleancën EuroAtlantike dhe SHBA.

Spiropali: Thellimi i partneritetit strategjik me SHBA, prioritet

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ishte e pranishme në takimin mes Kryeministrit Edi Rama dhe ndihmëssekretarit të Shtetit për Byronë Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit (INL), Todd D. Robinson.

Ngritja e komisioneve hetimore, Spiropali: Nuk ka pasur negociata të fshehta

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin: Radikalizimi nuk është flamur fitoreje, por është flamur disfate

Spiropali: Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë rrit profilin e Shqipërisë në skenën ndërkombëtare

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali mori pjesë sot në ceremoninë e çeljes së bazës së re ajrore të NATO-s në Kuçovë.

Spiropali: Shqipëria është shprehur qartë në mbrojtje të integritetit territorial të Ukrainës

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali: Shqipëria ka vendosur sanksione të forta politike ndaj Rusisë

“Siguria kibernetike”, Spiropali: Garantojmë mekanizma ligjorë për t’u përballur me sfidat aktuale

Prezantohet në Komisionin për Sigurinë Kombëtare, projektligji “Për sigurinë kibernetike”.

Spiropali takon ambasadorin e Algjerisë në Shqipëri, Saidani

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin vlerësoi marrëdhëniet miqësore mes dy vendeve.

Nisja e sesionit të ri parlamentar, Spiropali: Shtojmë ritmin e reformave

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali siguroi në nisje të sesionit të ri parlamentar se PS do të shtojë ritmin e reformave

Spiropali: Hekurudha Durrës-Prishtinë do t’i japë një tjetër ritëm zhvillimi Shkodrës

Spiropali vlerësoi faktin që hekurudha Durrës-Prishtinë, një projekt strategjik i dakordësuar në parim nga të dyja ministritë e Infrastrukturës do të kalojë nga Shkodra