Rama dhe Spiropali takim me ministrin bavarez për Çështjet Evropiane dhe Ndërkombëtare

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali pritën në një takim në Tiranë ministrin për Çështjet Evropiane dhe Ndërkombëtare të Landit të Bavarisë, Eric Beibwenger.


Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali pritën sot në një takim në Tiranë ministrin për Çështjet Evropiane dhe Ndërkombëtare të Landit të Bavarisë, Eric Beibwenger.

Në një postim në rrjetet sociale, Spiropali ndau momente nga ky takim.

“Shteti i Bavarisë është kthyer në një partner të vyer dhe mbështetës të palëkundur të zhvillimit ekonomik dhe integrimit të Shqipërisë, duke intensifikuar dhe përshpejtuar bashkëpunimin në të gjitha fushat”, tha Spiropali.

Më herët Beibwenger u prit në takim nga ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani me të cilin bisedoi lidhur me hapat konkretë për të nxitur bashkëpunimin në rritjen e investimeve bavareze në sektorët e energjisë së rinovueshme, turizmit dhe infrastrukturës në Shqipëri.

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.