Mediat amerikane: Shefi i CIA, bisedime sekrete me Zelenskyn në Kiev

Drejtori i CIA, William Burns, ka udhëtuar javën e kaluar në Ukrainë për të zhvilluar bisedime sekrete me presidentin Zelensky.

CIA zbuloi komplotin e Rusisë për të vrarë Zelenskin

Përpara nisjes së luftës në Ukrainë ka pasur një komplot për vrasjen e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Ekspertët: Zbulimi amerikan mbetet pas në shfrytëzimin e informacionit publik

Rrjeti i spiunazhit me një buxhet prej 90 miliardë dollarësh po mbetet prapa

CIA krijon grup pune për Kinën, mes kërcënimesh në rritje

CIA njoftoi se do të krijojë një grup pune të nivelit të lartë për Kinën, në kuadrin e përpjekjeve më të gjera të qeverisë amerikane për t’iu kundërvënë ndikimit të Pekinit.

CIA: Shqipëria rrezikohet nga 65 organizata terroriste

Shqipëria rrezikohet nga mbi 65 organizata terroriste, përfshi këtu ISIS si dhe Gardën Revolucionare Islamike të Iranit. Kështu thotë raporti i Agjencisë së Inteligjencës, (CIA), në të cilin janë rifreskuar të dhënat në lidhje me vendin tonë.