Ngrihet struktura e re antikorrupsion/ Ministri i Drejtësisë: Spastrojmë administratën

Pranë Ministrisë së Drejtësisë do të ngrihet një strukture e re që do të spastrojë administratën publike. Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, deklaroi, se në mbledhjen e qeverisë u miratua ngritja e Drejtorisë së Përgjithshme Antikorrupsion.

Ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca takon ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri është takuar ditën e sotme me ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja.

Qeveria “Rama 3” – Foto zyrtare

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me betimin e qeverisë së re, duke nxjerrë një foto nga kabineti i ri qeveritar.

Meta dekreton qeverinë “Rama 3”

Edi Rama do të jetë kryeministri i Shqipërisë për mandatin e tretë teksa zëvendësi i tij do të jetë Arben Ahmetaj.

“Vanity Fair Italia”: Shqipëri, lind qeveria me më shumë gra në botë!

Prestigjozja “Vanity Fair Italia” i ka dedikuar një artikull qeverisë së re në Shqipëri.

Ego është armiku kryesor i një udhëheqësi të suksesshëm

Një ego e fryrë na pengon të mësojmë nga gabimet tona dhe krijon një mur mbrojtës që e bën të vështirë të vlerësojmë mësimet e pasura që zakonisht përftohen nga dështimi.

“Rama 3”, qeveria me 12 ministre femra

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar përbërjen e qeverisë së re në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS.