Veliaj pret aktivistin shqiptaro-amerikan, Geri Kokalari

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka pritur në një takim aktivistin shqiptaro-amerikan, Geri Kokalari.


Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka pritur në një takim aktivistin shqiptaro-amerikan, Geri Kokalari.

Veliaj e falënderoi Kokalarin për shërbimin e tij në vendin tonë.

“Kënaqësi të pres te palodhurin Geri Kokalari në Tiranë, pas 10 vitesh. Qyteti ka ndryshuar jashtëzakonisht shumë, por Geri jo dhe aq – një aktivist pro shqiptar super-energjik, gjithmonë në lëvizje. Falënderues për shërbimin e tij në vendin tonë”, shkruan Veliaj në rrjetet sociale.

Lexo më shumë nga

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA