Rehabilitohet “Lagjja e Artistëve” te Komuna e Parisit, Veliaj: Një tjetër pikë për turistët

“Lagjja e Artistëve” te Komuna e Parisit është transformuar në një hapësirë fantastike për komunitetin nga bashkia e Tiranës.

Samiti Rinor i B40, Veliaj: Të rinjtë frymëzohen nga Tirana jonë

Prej dy ditësh, në Tiranë, po zhvillohet Samiti Rinor i B40-ës

Edicioni i 20-të i Rally Albania 2024, mbi 300 garues nga 25 vende të botës

Me një përzierje të adrenalinës, aventurës dhe peizazheve mahnitëse, Rally Albania 2024 premton të jetë një nga ngjarjet më të paharrueshme të këtij viti.

Veliaj: Tirana me kalendarin më të ngjeshur artistik në rajon

39 vepra të ikonës së “pop artit”, Andy Warhol, janë ekspozuar në Galerinë e Artit të Tiranës.

Veliaj takim me bashkitë malazeze, anëtare të B40 në Podgoricë: Të lobojmë për projektet e BE-së

Në cilësinë e Presidentit të B40, organizim që këtë vit kryesohet nga kryeqyteti shqiptar, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi në Podgoricë një takim me bashkitë malazeze anëtare ose potenciale për t’u anëtarësuar në rrjetin e B40.

Veliaj pret ministren e Arsimit dhe Inovacionit të Malit të Zi: Projekt për pasurimin e bibliotekave shqiptare në Mal të Zi

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim ministren e Arsimit dhe Inovacionit të Malit të Zi, Angjela Jakshiç Stojanoviç, gjatë vizitës së saj në Tiranë.

Veliaj për Zonën e Lirë Ekonomike: Do të punësohen 5-7 mijë persona

Zona e Lirë Ekonomike e Tiranës është një projekt që tashmë ka filluar dhe shumë shpejt do të nisë dhe faza e dytë e investimit.

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.

Veliaj: Shkolla e re “Emin Duraku”, kushte më të mira për 1200 nxënës e mësues

Shkolla 9-vjeçare “Emin Duraku” në zonën e ish-Bllokut pas përfundimit të rikonstruksionit ofron tashmë kushte më të mira për nxënësit dhe mësuesit.

Veliaj në konferencën e Straife: Sot në Shqipëri bëhet më lehtë biznes

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ftoi kompanitë ndërkombëtare që të zhvillojnë bizneset e tyre në Shqipëri.