Pashkët katolike, Ambasadori Huseynov: Paqja mbizotëroftë në çdo zemër e shtëpi tuajën

Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov, uroi besimtarët katolikë me rastin e Pashkëve.


Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov, uroi besimtarët katolikë me rastin e Pashkëve.

POSTIMI I AMBASADORIT HUSEYNOV

Gezuar Pashkën të gjithë besimtarëve katolike! Paqja mbizotëroftë në çdo zemër e shtëpi tuajën në ditën kur ringjallet në secilin prej nesh toleranca, dashuria dhe respekti.

Shqipëria dhe Azerbajxhani kanë një miqësi tradicionale mes tyre dhe i janë thelluar marrëdhëniet e tyre, veçanërisht në fushën ekonomike.

Së fundi, Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, vizitoi Azerbajxhanin ku u prit me nderime zyrtare nga homologu Ilham Alyev.

Azerbajxhani ka kryer investime të rëndësishme në Shqipëri dhe ka disa projekte në zhvillim e sipër.

Raporti i KE vlerëson punën e Gjykatës Kushtetuese

Komisioni Evropian ka publikuar raportin “Sundimi i Ligjit 2024”, për më shumë se 30 shtete në Evropës, mes të cilave…

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Raporti i KE vlerëson punën e Gjykatës Kushtetuese

Komisioni Evropian ka publikuar raportin “Sundimi i Ligjit 2024”, për më shumë se 30 shtete në Evropës, mes të cilave…