Bashkëpunimi Shqipëri-Çeki, ambasadori Tepelena takim me ministrin Sikela

Ambasadori i Shqipërisë në Çeki, Ilir Tepelena, zhvilloi një takim me Ministrin e Industrisë dhe Tregëtisë, Jozef Sikela.


Ambasadori i Shqipërisë në Republikën Çeke, Ilir Tepelena, zhvilloi një takim me Ministrin e Industrisë dhe Tregëtisë, Jozef Sikela.

POSTIMI I AMBASADORIT TEPELENA

Takimi i parë me një përfaqësues të Qeverisë 🇨🇿Çeke ishte pikërisht me z.Jozef Sikela, Ministër i Industrisë dhe Tregëtisë, në prag të vizitës së tij në Tiranë (25-26 Mars).

Diplomacia ekonomike dhe roli i saj në forcimin e mëtejshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve tona, ishte në fokus të bisedës produktive me Ministrin Sikela.

Ndamë besimin se Forumi i Biznesit si dhe takimet mes sipërmarrësve të dy vendeve në formatin B2B, me rastin e kësaj vizite, do të jenë padyshim nxitje e mëtejshme e bashkëpunimit në sektorë të rëndësishëm si energjia, turizmi, transporti, bujqësia, etj.

Takimi i parë me një përfaqësues të Qeverisë 🇨🇿Çeke ishte pikërisht me z.Jozef Sikela, Ministër i Industrisë dhe…

Posted by Ilir Tepelena on Tuesday, March 19, 2024

Raporti i KE vlerëson punën e Gjykatës Kushtetuese

Komisioni Evropian ka publikuar raportin “Sundimi i Ligjit 2024”, për më shumë se 30 shtete në Evropës, mes të cilave…

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Raporti i KE vlerëson punën e Gjykatës Kushtetuese

Komisioni Evropian ka publikuar raportin “Sundimi i Ligjit 2024”, për më shumë se 30 shtete në Evropës, mes të cilave…