Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadori Canaj takon homologun portugez në Serbi

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, takim me Ambasadorin e Portugalisë në Serbi, Jose Rui Velez Caroço.


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Ambasadorin e ri të Portugalisë në Serbi, Jose Rui Velez Caroço.

Bashkëbisedimi u fokusua në marrëdhëniet intensive dypalëshe Shqipëri- Portugali, proçesin dinamik të integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Gjithashtu, sipas njoftimit të ambasadës, u trajtuan zhvillimet e brendshme në Serbi, raportet aktuale Serbi-Kosovë, si dhe Rajonin e Ballkanit.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË SERBI

Ambasadori Canaj priti sot në Përfaqësi Ambasadorin e ri të Portugalisë në Serbi, Z.Jose Rui Velez Caroço. Bashkëbisedimi u fokusua në marrëdhëniet intensive dypalëshe Shqipëri- Portugali, proçesin dinamik të integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian, zhvillimet e brendshme në Serbi, raportet aktuale Serbi-Kosovë, si dhe Rajonin e Ballkanit.

Ambasadori Canaj priti sot në Përfaqësi Ambasadorin e ri të Portugalisë në Serbi, Z.Jose Rui Velez Caroço….

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Wednesday, March 13, 2024

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.