Çuçi: Opozita iu rikthye jetës parlamentare normale

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Blendi Çuçi e konsideroi një lajm pozitiv


Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Blendi Çuçi e konsideroi sot një lajm pozitiv, faktin që opozita u ul për të diskutuar në Konferencën e Kryetarëve.

Në një prononcim për mediet pas përfundimit të mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve, Çuçi u shpreh se “sot u duk sikur rivendosëm dialogun dhe bashkëbisedimin aty ku e lamë në tetor 2023”.

“Ne ramë dakord në parim për rikthimin në jetën parlamentare normale. Sot vendosëm në Konferencën e Kryetarëve, që të rregullohen objektet për dy komisionet hetimore, që ata i propozuan vetë se cilët janë”, tha Çuçi.

Sipas tij, rikthimi në mbledhjen e konferencës së kryetarëve ishte frymë e mirë për vazhdimin e një jetë normale parlamentare në vend.

“Unë besoj se ata janë të bindur se aksioni i tyre nuk i çon askund. Opozita zgjodhi që të ikë nga organet e parlamentit dhe të bëjë atë aksion, ku besoj tashmë janë të bindur që nuk i çon gjëkundi dhe vendosën të hyjnë në jetën normale parlamentare”, tha ai.

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…