Ambasada Britanike: Marjana Koçiu, frymëzim gratë!

Zëvendësambasadorja Mia Marzouk i sheh si frymëzim gratë si Marjana.


Ambasada Britanike në Tiranë i sheh si frymëzim gratë si Marjana Koçiu, të cilat po formëzojnë të ardhmen e tyre, sfidojnë mendësitë dhe e bëjnë botën një vend më të mirë.

POSTIMI I AMBASADËS BRITANIKE

Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, ne, në Ambasadën britanike në Tiranë po mendojmë për të gjitha vajzat dhe gratë, të cilat po formëzojnë të ardhmen e tyre, sfidojnë mendësitë dhe e bëjnë botën një vend më të mirë.

Zëvendësambasadorja Mia Marzouk i sheh si frymëzim gratë si Marjana.

Na takon të gjithëve të sigurojmë që asgjë të mos i kufizojë aspiratat e vajzave dhe grave në Shqipëri dhe në mbare botën.

🇦🇱 I Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, ne, në Ambasadën britanike në Tiranë po mendojmë për të gjitha vajzat dhe gratë,…

Posted by British Embassy Tirana on Thursday, March 7, 2024

Restaurohet Muzeu Etnografik i Krujës, Gonxhja: Trashëgimia kulturore mbështetje për ekonominë

Muzeu Etnografik i Krujës, i financuar nga Bashkimi Evropian, përmes programit EU4Culture, hapi dyert e tij për publikun.

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Restaurohet Muzeu Etnografik i Krujës, Gonxhja: Trashëgimia kulturore mbështetje për ekonominë

Muzeu Etnografik i Krujës, i financuar nga Bashkimi Evropian, përmes programit EU4Culture, hapi dyert e tij për publikun.