Ambasadorja e Kinës takon Ministrin e Jashtëm të Shqipërisë

Të dy palët shkëmbyen mendime për marrëdhëniet Kinë-Shqipëri.


Ambasadorja e Kinës në Shqipëri, Pang Chunxu, zhvilloi një takim me Ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Igli Hasani.

Sipas njoftimit të ambasadës kineze, të dy palët shkëmbyen mendime për marrëdhëniet Kinë-Shqipëri.

On January 30, H.E. Ms. PANG Chunxue, Chinese Ambassador to Albania met with H.E. Mr. Igli HASANI, Minister for Europe and Foreign Affairs of Albania. The two sides exchanged views on China-Albania relations.

Posted by Chinese Embassy in Albania on Tuesday, January 30, 2024

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra

Global 360

Rezoluta e PE: Mungesa e suksesit në dialogun Kosovë-Serbi dëmton besueshmërinë e BE-së

PE-ja i bëri thirrje Bashkimit Evropian që ta ndryshojë qasjen në dialog, në mënyrë që të ketë përparim.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra