Rama uron Kadarenë me vargjet e poezisë së njohur

Kolosi i letrave shqipe Ismail Kadare ditën e sotme më 28 janar feston 88-vjetorin e lindjes


Kolosi i letrave shqipe Ismail Kadare ditën e sotme më 28 janar feston 88-vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë për shkrimtarin tonë nuk ka munguar edhe urimi i kryeministrit, Edi Rama.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Rama ka postuar edhe një video të shkurtër të poezisë së njohur të shkrimtarit ‘Në parkun që mbuluan fletët”, e cila është kthyer edhe në këngë.

“Edhe 100”, shkruan Rama krahas videos në Facebook.

#Edhe100💐

#Edhe100💐

Posted by Edi Rama on Sunday, January 28, 2024

Lexo më shumë nga

Shqipëria dhe Gjermania, marrëveshje për menaxhimin e rreziqeve nga ndryshimet klimatike

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro dhe ambasadori Karl Bergner nënshkruan marrëveshjen “ALBAdapt”

Global 360

Biden dënon dhunën politike, pas atentatit kundër Trump

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar dhunën politike pas një sulmi në mitingun e ish-presidentit Donald Trump.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Shqipëria dhe Gjermania, marrëveshje për menaxhimin e rreziqeve nga ndryshimet klimatike

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro dhe ambasadori Karl Bergner nënshkruan marrëveshjen “ALBAdapt”